Çuval Fiyatları

Fiyatları

Çuval Fiyatları

Toptan çuval fiyatları hakkında bilgi almak için Sersuplastik ile iletişime geçmeniz yeterlidir. File çuval fiyatları, gübre çuvalı fiyatları,naylon fındık çuvalı fiyatları hakkında detaylı bilgiyi sitemizden alabilirsiniz. 1950’den beri çuval imalatı yapan firmamız, gebze’deki çuval fabrikası ile üçüncü nesil olarak çuval üretimine devam etmektedir.Çuval ipi olarak jüt bitkisinden imal edilen jüt ipi ya da poliproplenden imal edilen poliproplen ip kullanılmaktadır. Çok değişik çuval çeşitlerimiz bulunmaktadır. Bu çeşitler hakkında bilgi aşağıda verilmiştir.

Çuval Nerede Satılır

Sersuplastik olarka çuval imalatı istanbul bölgesinde ve gebze bölgesinde gerçekleştirmektedir. Tesislerinde fındık çuvalı, un çuvalı, şeffaf çuval gibi pek çok çeşitte ürün üretmektedir.
P.P. Çuval
Poliproplen çuval olarak da bilinmektedir. EN uygun maliyetli ve dayanıklı üründür. İstenilen renk ve ölçülerde üretimi yapılabilmektedir. Ayrıca geri dönüşümlü malzeme kullanıldığından dolayı doğa dostudur ve çevreye zarar vermez. Dilenirse ambalajın dışında marka veya istenilen logo ve reklam basılabilir. Bu çuvallar çok dayanıklı olup taşıma kapasiteleri çok yüksektir. Hızlı doldurma ve boşaltma yapmaya imkan tanır. Çuval kullanım alanı olarak en sık karşımıza çıkan türdür. Bu ürün, şeker, un gibi temel gıda maddelerinin saklanmasında, yulaf,arpa buğday gibi hububatın ambalajlanmasında, gübre ve tekstil sektöründe, kuarz, mineral, işlenmemiş maden türevlerinin saklanmasında, tohum ve besi yemlerinin ambalajlanıp saklanmasında kullanılır. Ayrıca domates, fasulye, bezelye, bakla, barbunya gibi bakliyatın saklanmasında, mercimek, nohut ve türevlerinin saklanmasında kullanılır. Pamuk, tütün, mısır, keten, fıstık, ceviz, ay çekirdeği gibi çeşitli tohum ve gıdaların ambalaklanması ve taşınması için de kullanılır. Toz, katı ve granül formundaki çeşitli kimyevi maddelerin taşınması ve saklanmasında da kullanılır. Tüm bunlarla birlikte ayrıca inşaat sektöründe, alçı, çimento, kireç,seramik ve kum paketlenmesinde de kullanılır. Kısaca en çok kullanılan türdür. Değişik sektörlerde kullanılan PP çuval tipleri kullanım yerlerine göre çeşitli isimlerle anılır. Örneğin, moloz torbası, şeker çuvalı, harak ambalajı ve rulo çuval gibi.
Harar Çuval
90cm’den 160cm’e kadar değişen boylarda üretim yapılabilir. Ağız kısmı sıcak kesim veya overclocklu olacak şekilde teslim edilebilir. Hortum kumaş kullanılarak çuval imalatı yapılır. Güneş ışınlarına karşı UV stabilizörü ilave edilebilir. Kutu çuval şeklinde yapılabilir. Tekstil ve tarım sektöründe kullanılır. PP çuval gibi talebe göre dış yüzeyine istenilen şekilde baskı yapılabilir. Teksil, halı ve tarım sektöründe kullanılır ağırlıklı olarak.
Kanaviçe (Jüt) Çuval
Ana maddesi kanaviçe bitkisidir. Jüt güneydoğu asyada yetişen 2-3 yüksekliğe çıkan jüt iplerinin elde edildiği bitkinin adıdır. Çoğunlukla hindistandan ithal edilir ve çok dayanıklıdır. Kendine has kahverengi bir rengi vardır. Jüt halat, ip gibi dokuma ürünlerinin elde edilmesi için kulanılır. Düşük maliyetle yetiştirildiği için ekonomik bir bitkdir ve lifleri ince olduğu için tekstil kullanımına uygundur. Gıda paketlenmesi, pamuk ve tütün paketlenmesi yanısıra, inşaat sektöründe yalıtım amaçlı, asfatl yapımında ve asfaltın korunmasında da kullanılır.

Tarım Çuvalı – File Çuval

Cam çuvalı veya şeffaf çuval olarak da bilinir. Temel olarak tarım ürünlerinin ambalajlanması için kullanılır. Bu kapsamda patates, soğan, biber, turunçgiller, biber limonun paketlenmesi için kullanılır. Tabanı yırtırmaya karşı dayanıklı olması amacıyla çift dikişlidir. İstenilen renklerde ve boyutlarda üretimi yapılabilmektedir. Ayrıca marketlerde kullanılmak üzere plastik top filesi olarak da kullanılabilir. Delikli yapısı sayesinde içerisindeki ürünlerin hava almasını sağlayara çürüme ve bakteri birikmesini önler. Böylece ürn daha uzun süre muhafaza edilebilir, bozulmaların önüne geçilir. UV filtresi isteğe bağlı olarak eklenebilir. Poliproplenden imal edilen bu yapı dayanıklılık ve maliyet açısından en uygun ürünlerdir. Marul, karnı bahar, sarımsak, maydanoz, tere, turp, nane, yeşil soğan, havuç vb. tarım ürünlerinin saklanması için de elverişlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *