Angielski dla początkujących – rozpocznij przygodę we właściwy sposób

sposób

Angielski to najbardziej rozpowszechniony język na świecie. Gdy zaczynamy uczyć się angielskiego, mamy dużą przewagę, gdyż od samego początku możemy nauczyć się właściwej pisowni, a potem mamy to z głowy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauki, każdy jest w stanie opanować angielski dla początkujących bez żadnego problemu.

 

Dlaczego angielski dla początkujących jest tak ważny?

 

Biorąc pod uwagę stopień rozpowszechnienia języka angielskiego na świecie oraz w naszym kraju, to pytanie zadajemy sobie coraz rzadziej. Ale oto odpowiedź!

 

Angielski stał się praktycznie uniwersalnym językiem świata. Komunikacja pomiędzy dwojgiem obcokrajowców niemal zawsze odbywa się po angielsku.

 

Komunikacja przez internet czy praca na komputerze jest znacznie utrudniona, o ile nie znamy choćby podstaw języka angielskiego. W dzisiejszych czasach, w których dominuje internet, czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym, bez znajomości angielskiego tracimy naprawdę dużo.

 

Nie ma już prawie ogłoszenia o pracę, w którym nie wymaga się znajomości angielskiego. W zależności od stanowiska, wymagana jest znajomość tego języka na wyższym lub niższym poziomie. Wiele firm dochodzi do wniosku, że bez znajomości angielskiego, pracownicy nie mogą czynić postępów na rynku światowym. Dlatego coraz częściej decydują się inwestować w swoich pracowników, organizując dla nich kursy języka angielskiego, by móc iść z duchem czasu i nadążać za konkurencją.

 

Z angielskim spotykamy się codziennie i na każdym kroku, choćby poprzez muzykę lub filmy. Jeżeli chcecie rozumieć utwory, których słuchacie przez cały dzień lub oglądać filmy bez tłumaczenia, uczcie się angielskiego – przyda się on w o wiele ważniejszych aspektach życia.

 

Język angielski dla początkujących – dwie kluczowe wskazówki

 

Jeżeli w świecie języka angielskiego jesteście początkujący, ważne jest postawienie sobie pewnych celów już na samym początku. Ponadto, dzięki wyborowi odpowiedniej metody nauki oraz dwóm poniższym wskazówkom, opanujecie angielski dla początkujących w bardzo krótkim czasie. Oto wspomniane wskazówki:

 

  • Nie przepraszajcie za to, że nie wszystko rozumiecie lub poprawnie wymawiacie
  • Zapomnijcie o strachu i wstydzie

 

Pamiętajcie o tym, że dopiero zaczęliście uczyć się angielskiego. Nikt nie jest w stanie nauczyć się obcego języka z dnia na dzień. To, że wasz rozmówca zaczął uczyć się angielskiego w wieku sześciu lat i zna go tak dobrze, jak swój język ojczysty, nie oznacza, że powinniście odczuwać zawstydzenie przed taką osobą. Wystarczy krótkie wyjaśnienie, że rozpoczęliście naukę angielskiego niedawno i cały czas robicie postępy.

 

Nie pozwólcie, by opanował was lęk przed czymś nieznanym. Kiedy słyszycie, jak inni mówią po angielsku i zdajecie sobie sprawę z tego, jak niezbędny jest ten język w życiu codziennym, pierwszą reakcją może być panika. Po pierwsze, nauka języka obcego wymaga czasu i nie musicie, ani nie możecie nauczyć się go w ciągu kilku dni.

Po drugie, macie świadomość tego, że czegoś nie wiecie i próbujecie się tego nauczyć, a to jest coś, czego nie należy się wstydzić, tylko być z tego dumnym, gdyż zdobywacie nową umiejętność na całe życie. Możecie znaleźć pomoc w książce Pingulingo, która jest idealna do nauki języka angielskiego dla początkujących.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *